Yükleniyor

Kullanıcı Sözleşmesi

isimKolay’ı kullandığınız için teşekkür ederiz. isimKolay web sitesinin ve API’lerinin kullanımı aşağıda belirtilen sözleşme maddelerine tabi olup,  kabul edip kullanmaya başlamadan önce lütfen dikkatlice okuyunuz.

 

Madde 1. Taraflar

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (Bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır.), siz ya da temsil ettiğiniz şirket (Bundan sonra “Siz” veya “Müşteri” olarak anılacaktır) ile İsimKolay (bundan sonra “isimKolay” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmektedir.

 

Madde 2. Sözleşme’nin Konusu ve Kapsamı

İşbu Sözleşme, www.isimkolay.com web sitesinin ve tüm ilgili isimKolay ürün ve hizmetlerinin (Bundan sonra toplu olarak “Ürünler” veya “Hizmetler” olarak anılacaktır.) kullanımına dair haklarınızı belirten bir sözleşmedir. Tüm şartlar önem teşkil ettiğinden ve birlikte yasal bir sözleşme oluşturduğundan İsimKolay’a üye olmadan önce bu Hizmet Koşullarını dikkatlice okumalısınız. İsimKolay üyelik formunu doldurup göndererek bu Hizmet Koşullarından yükümlü olursunuz ve bu sözleşme üyelik formunu doldurup göndermenizle geçerli hale gelir. Eğer İsimKolay’ı şirketiniz adına kullanıyorsanız ya da İsimKolay üzerinde şirketinize ait hesapta “Sistem Yöneticisi” derecesinde yetkiye sahipseniz, bu Hizmet Koşullarını şirketiniz adına da kabul etmiş ve buna yetkiniz olduğunu beyan etmiş olursunuz.

İsimKolay her hangi bir zamanda haber vermeksizin Hizmet Koşullarında değişiklik ya da güncelleme yapma hakkına sahiptir. Hizmet Koşullarının en güncel halini her zaman https://www.isimkolay.com/sayfa/kullanici-sozlesmesi.html adresinde bulabilirsiniz.

 

Madde 3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Bu Hizmet Koşullarını kabul edebilmek ve Hizmetleri kullanabilmek için yaşadığınız yerde uygun yaşta olduğunuzu ve insan olduğunuzu beyan ediyorsunuz. Otomatik kullanıcı kayıt ve üyelikleri ya da otomatikleştirilmiş sistemlerce açılmış ve kullanılması hedeflenen hesaplar bu şartlara uygun kabul edilmeyecektir.

İşbu Kullanıcı Sözleşmesini kabul ederek burada sayılanla sınırlı olmamakla beraber; isim, soyadı, e-posta adresi, fatura bilgileri ve isimKolay’a verdiğiniz diğer tüm bilgilerin gerçek, yasal olarak doğru ve geçerli olduğunu garanti etmiş sayılırsınız. Bu bilgileri değişmesi durumunda sürekli güncel tutulması yükümlülüğü Müşteri’ye aittir.

Kullanıcı adı ve şifre sadece bir kişi tarafından kullanılabilir, bu bilgilerin başka kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır.

Kullanıcı adı ve şifrenin güvenliğinden Müşteri sorumludur. Bu güvenlik yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda isimKolay oluşabilecek bilgi kaybı ya da zarardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

Eğer kullanıcı adı ya da şifrenin başka biri tarafından ele geçirildiği ya da öğrenildiği düşünülüyorsa, hemen güvenli bir terminalden şifre değiştirilmeli ve bilgi güvenliği tehlikeye düşmüş olabilecek diğer kullanıcılarda bilgilendirilmelidir.

İş bu Hizmetlere www.isimkolay.com web sitesi dışında yetkisi olmayan her hangi bir yerden kayıt olunamaz ya da ulaşılamaz. Otomatikleştirilmiş kayıt ya da giriş yöntemlerine izin verilmemektedir.

isimKolay kullanarak yaptığınız tüm faaliyetler, şirketinizin bağlı olduğu ülkenin kanunlarına uygun olmalıdır.

İş bu Hizmetlerin diğer kullanıcıları tarafından sizinle paylaşılan her hangi bir içerik size olduğu gibi aktarılmaktadır ve sadece kişisel kullanımınız içindir. Bir içeriğin sahibinin onayı olmadan bu içeriğin kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması, aktarılması, dağıtılması, yayınlanması, gösterilmesi, satılması, lisanslanması ya da başka amaçlarla faydalanılması yasaktır.

İş bu Hizmetleri yetkiniz dışında ya da yasal olmayan her hangi bir amaç için kullanamazsınız. İşbu Hizmetleri kullanırken burada sayılanla sınırlı olmamakla beraber yaşadığınız ülkenin, Amerika Birleşik Devletleri ya da Avrupa Birliği’nin yasalarını ve telif haklarını ihlal etmemeyi kabul etmiş sayılırsınız.

İş bu Hizmetleri kullanırken yüklediğiniz dosyalar ve eklediğiniz içeriklerin burada sayılanla sınırlı olmamakla beraber; virüs, Trojan, tuş kaydedici, ve diğer kötü amaçlı yazılımları içermediğini garanti etmiş sayılırsınız.

 

Madde 4. Genel Kullanım Koşulları

İş bu Hizmetleri kendi riskinizde kullanıyorsunuz. İşbu Hizmetler size “olduğu gibi” ve “mevcut haliyle” sunulmaktadır.

isimKolay’ın işbu Hizmetleri sağlayabilmek için gerekli donanım, yazılım, sunucu, ağ, altyapı, veri merkezleri, internet bağlantıları ve destek unsurlarını kapsayan çeşitli kısımlar için iş ortakları ve üçüncü partilerle çalıştığını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Bunlarla sınırlı olmamakla birlikte aşağıdaki faaliyetlerin yasak olduğunu anlıyor ve kabul ediyorsunuz:

Sistemin sizin erişiminize açılmamış kısımlarına erişmeye, bunları değiştirmeye, bozmaya, işlevini engellemeye teşebbüs etmek.

İsimKolay’ı kötü amaçlı yazılım dağıtmak, başkalarını kötü amaçlı web sitelerine yönlendirmek, herhangi bir biçimde başkalarının veri güvenliğini ihlal etmek için kullanmak. Virüslü dosyalar yüklemek, kötü amaçlı script gömmek, veya kötü amaçlı web sitelerinin linklerini kaydetmek bu kapsamda faaliyetlerdir.

Sistemin açıklarını keşfetmeye, güvenlik mekanizmalarını ihlal etmeye veya her türlü koruyucu önlemi etkisiz hale getirmeye çalışmak. İletişim portlarını taramak, sınamak, otomatik seri giriş teşebbüsleri ve bu kapsamda faaliyetlerdir.

Sistem kaynaklarına web sitemiz ve açıkça izin verilen iletişim yöntemleri dışında bir şekilde erişmek.

Tarafımızca izin verilmemiş istemciler, ara yazılımlar ve hizmetler kullanarak sisteme yükleme ve indirme yapmak, kullanıcıya sunum öncesinde içerik kazımak, yeniden biçimlendirmek, farklı bir amaç için değiştirmek.

İş bu Hizmetleri değiştirmek, uyarlamak, çökertmek ve izinsiz girmek ya da başka bir sitenin isimKolay’ın yazılı onayı olmadan işbu Hizmetlerle ilgili olduğuna dair sahte beyanda bulunmak.

İsimKolay’ı izinsiz gönderimler için kullanmak.

İsimKolay’ı kimliğinizi gizlemek, faklı bir kimlik kullanmak, aldatıcı bilgi göndermek için kullanmak.

Başkalarının haklarını ihlal eden, aldatıcı, doğru olmayan, sahte içerik paylaşmak veya dağıtmak.

Başkalarının markalarını ve isimlerini izinsiz kullanmak.

İş bu Hizmetleri yeniden satmak.

Her türlü yasa dışı içeriği saklamak, paylaşmak, göndermek veya yasal olmayan herhangi bir faaliyette bulunmak.

Herhangi bir dini, etnik, ırk grubuna yönelik nefreti teşvik eden, tanıtan, kolaylaştıran her türlü içeriği saklamak, paylaşmak, göndermek.

 

Madde 5. Ödeme Koşulları

İsimKolay aboneliği şirketiniz adına satın alınarak ödemesi yapılır. Şirket hesabınızda Sistem Yöneticisi yetkisine sahip kullanıcılar gerektikçe diğer kullanıcılara yetki verebilir ya da alabilirler.

Ücretli İsimKolay aboneliği için geçerli bir kredi kartı gereklidir. İsimKolay’a üye olarak, isimKolay’a ya da yetki verdiğimiz ödeme işlemcilerine iş bu Hizmetler için aylık ücretleri ödemeyi kabul ediyorsunuz. Her hizmet dönemi için ödeme aylık olarak bu dönemin başında alınır ve iadesi mümkün değildir.

Ücretli İsimKolay aboneliği başlattığınız zaman ücretsiz kullanımınız otomatik olarak sona erer ve hemen ilk kullanım döneminin ücreti için faturalandırılırsınız.

Eksik kullanım yapılan aylar, abonelik değişikliği ya da açık hesap ile kullanım yapılmayan aylar için iade yapılmaz ya da ek kredi verilmez.

Aboneliğinizde yaptığınız her değişiklik hemen geçerli olur.

Bu hizmet, Türkiye Cumhuriyeti’nden sunulmakta ve bu ülkenin mevzuatına göre faturalanmaktadır.

 

Madde 6. Üyeliğin Dondurulması ve Üyelik İptali

Şirket hesabınız dondurulduğunda, dondurulma tarihinden itibaren doksan (90) gün boyunca bilgileriniz korunur. Hesabınızı bu süre içerisinden tekrar işlevsel hale getirmeye karar verirseniz, abonelik için ödemenizi yaptıktan sonra bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Eğer bu süre zarfında hesabınızı işlevsel hale getirmezseniz, bu süresinin sonunda tüm bilgileriniz silinebilir ve tekrar bir daha geri getirilemeyebilir.

Müşteri, kendi hesabını doğru bir şekilde iptal etmekten sorumludur. E-posta ya da telefon yoluyla gönderilen abonelik iptal talepleri geçerli değildir. Her hangi bir zamanda Kontrol Paneli menüsündeki abonelik iptali linki kullanılarak abonelik iptal edilebilir. Hizmet döneminin ortasında üyeliğinizi iptal ederseniz, iptal işleme hemen alınabilir ve tekrar faturalandırılmazsınız.

isimKolay, önceden haber vererek ya da vermeden, bir neden belirterek ya da belirtmeden her hangi bir zamanda şirketinizin hesabını kapatabilir ya da tüm hesaba ya da bir bölümüne ulaşımınızı engelleyebilir. Bu şekilde Hizmetlerin kapanması hesabınızın dondurulması ya da silinmesine, hesabınıza ulaşmanızın engellenmesine, hesabınızdaki tüm içerikler üzerindeki haklarınızdan feragat etmenize yol açabilir. isimKolay her hangi bir nedenle her hangi bir kişiye hizmet vermeme hakkını saklı tutar.

 

Madde 7. Değişiklik

isimKolay, Hizmetleri değiştirebilir ya da tüm hizmeti ya da her hangi bir bölümünü süreli ya da sürekli, haberli ya da habersiz olarak devam ettirmeyebilir. isimKolay Bu Kullanıcı Sözleşmesinde anlatıldığı gibi Hizmetlerdeki her hangi bir değişiklik ya da kesintiden sorumlu tutulamaz.

isimKolay ücretleri ya da ödeme şartlarını otuz (30) gün önceden haber vererek değiştirme hakkını saklı tutar. Her hangi bir zamanda www.isimkolay.com web sitesinden ya da Hizmetlerin içerisinden bu tür bir değişikliği duyurur.

 

Madde 8. Telif Hakları, Tescilli Markalar ve İhlal İddiaları

İsimKolay’daki herhangi bir içeriğin bir telif hakkı veya tescilli markayı ihlal ettiğini görürseniz, bir Görüş Bildir formu doldurarak bizi bilgilendirin. Aşağıdaki bilgileri sağladığınızdan emin olun:

Telif hakkına konu eser veya tescilli markanız

İhlal eden içerik, mümkünse URL’sini bildirin.

Adınız, kurumunuz (varsa), e-posta, telefon numarası, yasal posta adresiniz

Telif hakkına konu eser veya tescilli markaya sahip olduğunuzu belirtin.

Bu içeriğin İsimKolay’dan kaldırılmasını talep edin.

 

Madde 9. Sorumluluğun Sınırlandırılması Ve Garanti

Hizmetler olduğu şekliyle sunulmaktadır. isimKolay, tedarikçileri ve lisansörleri sözleşmeye konu hizmetlerin amaca uygunluğu, satılabilirlik ve ihlalsizlik de dahil olmak ve bunlarla da sınırlı kalmamak üzere, zımni dahi olsa hiçbir garanti vermezler.

isimKolay, tedarikçileri ve temsilcileri, burada sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte;

Hizmetlerin hatasız olduğunu

Hizmetlere ulaşımın kesintisiz ve devamlı olduğunu

Hizmetlerin sizin özel talep ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağını,

Hizmetlerin ve ürünlerin kalitesinin beklentilerinizi karşılayacağını,

Ve Hizmetlerdeki her hatanın düzeltileceğini

garanti etmez.

isimKolay, tedarikçileri ve temsilcileri her hangi bir zamanda habersiz olarak bakım, onarım, güncelleme çalışmaları ya da başka bir nedenden dolayı Hizmetleri kullanımınızı tamamen ya da kısmi olarak durdurabilir veya sınırlandırabilir. Bu sırada oluşabilecek her hangi bir kesinti ya da bilgi kaybından isimKolay sorumlu değildir.

isimKolay, tedarikçileri ve lisansörleri hiçbir hal ve şart altında bu sözleşmenin konusu olan işlerden dolayı hiçbir sözleşme, ihmal , mesuliyet veya başka hukuki teoriye istinaden: (i) hiçbir özel , doğrudan veya dolaylı tazminat; (ii) muadil ürün ve hizmetlerin temini; (iii) kullanımın kesintiye uğraması, verilerin kaybedilmesi veya bozulması ; veya (iv) söz konusu durumun 3 ay öncesine kadar geçen sürede isimKolay’a veya onun atadığı ödeme işlemleri sağlayıcısına bu hizmetler için ödediğiniz miktarı aşan herhangi bir miktar için yükümlülük altında olmayacaktır. isimKolay’ın, makul ölçülerde kendi kontrolünde olmayan konulardan dolayı hiçbir yükümlülüğü yoktur. Yukarıdakiler, yasanın izin verdiği ölçüde uygulanır.

isimKolay’ın bu Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilen her hangi bir maddeyi uygulamaması, o maddenin geçersiz olduğu anlamına gelmez. Kullanıcı Sözleşmesi, Hizmetleri kullanımınızı kapsar ve siz ve isimKolay arasındaki sözleşmeyi oluşturarak burada sayılanla sınırlı olmamakla birlikte daha önceden yapılmış her hangi bir anlaşmayı, Hizmet Koşullarının eski versiyonlarını geçersiz kılar.

Biz, çalışanlarımız, yöneticilerimiz, temsilcilerimiz, tedarikçilerimiz, doğrudan veya dolaylı (kar kayıpları, veri kayıpları, yetkisiz erişimler, avukat ücretleri de dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere) zararlarınızdan ve bunların telafisinden veya tazmininden sorumlu değiliz ve her halükarda toplam mesuliyetimiz, tazmin talebinin yapıldığı günden önceki doksan (90) takvim günlük sürede bize yapmış olduğunuz ödemelerle sınırlıdır.

 

Madde 10. Muhtelif Hükümler

İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün veya sözleşmede yer alan herhangi bir ifadenin geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü ve geçerliliğini etkilemeyecektir.

İşbu Sözleşme ve eklerinden kaynaklı uyuşmazlıklarda Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri geçerli olacaktır.

 

Kullanıcı Sözleşmesi ile ilgili her hangi bir sorunuz ya da endişeniz var ise, yasal@isimkolay.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Entegrasyonlarımız